Poligon Prezentacyjny to szkolenie nowej generacji

Nasza doświadczenia, obserwacje i opinie klientów świadczą o tym, że

EFEKT z 1 dnia Poligonu Prezentacyjnego JEST WIĘKSZY jak z 3 dni szkolenia warsztatowego

caret-down caret-up caret-left caret-right

Według mojej opinii szkolenie Poligon Prezentacyjny było bardzo dobre, wielkim atutem był fakt, że było w zdecydowanej większości poświęcone praktyce. Ćwiczenia dużo mi dały w przełamaniu swojego strachu i w byciu pewniejszym siebie. Po szkoleniu czuje, że wykonałem wielki krok w rozwoju. Teraz stojąc przed większą publiką lub przemawiając do większej ilości osób, wiem, że moje wystąpienie będzie dużo lepsze niż przed szkoleniem. Dużo pracy przede mną ale wielki krok za mną - dziękuję, ze mogłem wziąć udział w tym wartościowym szkoleniu”.

Jakub Koput
Neckermann Biuro Podróży

Opinia 1

PLUSY szkolenia z wystąpień publicznych - dużo praktyki, profesjonalizm, szkolenie daje oczekiwany efekt, trener pozytywny, kompetentny, otwarty, dążący do celu, wie jak zidentyfikować problem i jak znaleźć na niego lekarstwo. Pomaga w znalezieniu rozwiązań. Wychodzenie ze strefy komfortu zostało przeprowadzenie w atmosferze zaufania i nieosądzania, obecnej z resztą przez całe szkolenie- dzięki temu mogliśmy uwolnić niepotrzebne emocje i skupić się na istocie problemu. Prowadzący skupił się na praktycznym zastosowaniu wiedzy, dzielił się nią. Skuteczność szkolenia i trenera oceniam bardzo wysoko i chętnie wrócę na kolejne szkolenie”.

Małgorzata
Alphabet Polska Fleet Management Sp z o.o.

Opinia 2

Jeśli szukasz szkolenia, które szybko i skutecznie podniesie jakość Twoich wystąpień publicznych to jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, a poznasz źródła tej skuteczności i przekonasz się, że może to być dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.


Piotr Kądzielski-Zysk
prezes zarządu Biznes Edukator sp. z o.o., trener, autor szkoleń nowej generacji

Dlaczego warto wybrać szkolenie asertywność?Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z wystąpień publicznych?

Występ przed publicznością to zjawisko żywe, emocjonujące i dla wielu stresujące. Jak zbudować korzystny wizerunek, zaprezentować się jako osoba kompetentna, rozbudzić ciekawość widza, poprowadzić spotkanie w sposób oryginalny i skuteczny – i jeszcze czerpać z tego przyjemność? Czy można się tego nauczyć? Przekonaj się na naszym szkoleniu z profesjonalnych prezentacji i wystąpień publicznych.

DLACZEGO WARTO DOSKONALIĆ SZTUKĘ WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH NA SZKOLENIU POLIGON PREZENTACYJNY

Pracujesz w małej grupie max do 6 osób, a z naszej strony masz do dyspozycji trenera i konsultanta

Szkolenie jest dopasowane nie tylko do grupy ale do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz aktualnej skuteczności

Po szkoleniu otrzymasz raport indywidualny i nagrania video ze swoimi wystąpieniami

90% czasu to sama praktyka – intensywny trening kompetencji budujących Twoją skuteczność wystąpień publicznych

Koncentrujemy się nie na wiedzy, a na pracy na poziomie nawyków, postaw, umiejętności i zachowań

Zero stresu – pracujemy taką metodą, że nie musisz się obawiać o to jak wypadniesz, a kamera - to Ty decydujesz czy ma być ON czy OFF

Jak widzisz Poligon Prezentacyjny cechuje się dużą intensywnością zajęć, pracą w małym zespole, maksymalnym zorientowaniem na praktykę (u nas nie ma slajdów), bogatym wsparciem merytorycznym (materiały, raporty, formularze, zadania wdrożeniowe) i pełnym dopasowaniem do indywidualnych potrzeb  każdego uczestnika. Wszystko to wpływa na jego WYSOKĄ SKUTECZNOŚĆ.

Dlaczego warto wybrać Szkolenie Akademia podatkowa VAT – poziom podstawowy?

Dodatkowo podczas szkolenia będziemy trenować wykorzystując:

  • Kształtowanie „coacha wewnętrznego”

(budujemy umiejętność obserwacji siebie online) – dlaczego? Na szkoleniu masz trenera i innych uczestników, dzięki czemu możesz uzyskać informacje zwrotną. A podczas prezentacji na zebraniu z zarządem, prelekcji na konferencji, czy spotkaniu z klientem, czy możesz liczyć na to, że ktoś Ci podpowie co możesz zmienić, udoskonalić? Raczej nie, więc oznacza to, że warto rozwijać samoświadomość i jedną z cenniejszych umiejętności jaką jest samoobserwacja.

  • kilkukrotne przejście przez 3 punkty percepcyjne

(jesteś w swojej roli, czyli osoby prezentującej, jesteś w roli uczestnika wystąpienia publicznego, jesteś obserwatorem) z analizą i korektą. Patrzenie na proces prezentacyjny z tych 3 perspektyw bardzo wzbogaca i buduje szersze spojrzenie na siebie i odbiorcę Twojego wystąpienia.

  • Powtarzalna, specjalnie opracowana sekwencja działań

Ta sekwencja to 4 etapy: 1. akcja, czyli Twoje wystąpienie lub jego fragment, 2. Samoocena – jakie informacje zwrotne możesz dać sam sobie (coach wewnętrzny), 3. info zwrotne z otoczenia (uczestnicy i trener), 4. zastosowanie i wdrożenie, czyli ponownie akcja;

CO NAUKA MÓWI O EFEKTYWNOŚCI SZKOLEŃ

"Na podstawie wieloletnich badań naukowcy z National Training Laboratories w Bethel Maine, USA opracowali schemat przedstawiający procent wiedzy jaką efektywnie przyswajamy i zapamiętujemy stosując różne techniki uczenia. Nauka podczas szkolenia poprzez praktykę i możliwość natychmiastowego wykorzystania ćwiczonych umiejętności pozwala na trwale przyswoić 75% przekazywanych treści"

Enterprise Education Experience” Durham University Business School).

Czy wnioski z tych badań mają wykorzystanie na naszym szkoleniu z wystąpień publicznych?

 • Nauka przez praktykę z możliwością natychmiastowego jej wykorzystania oraz wprowadzania korekt jest naczelną cechą Poligonu Prezentacyjnego
 • specjalnie opracowana metodyka szkoleniowa sprawia, że uczestnicy szkolenia muszą się w pełni zaangażować, aktywnie pracować i trochę „napocić :)” (dlatego poligon). Okazuje się, że intensywne działanie zorientowane na twórcze pokonywanie własnych barier i słabości jest niezwykle efektywne, przynosi znacznie lepsze rezultaty jak typowe szkolenia warsztatowe.
 • Element „nauczania innych”, który ma największą bo 90% skuteczność, pojawia się po zakończeniu szkolenia Poligon Prezentacyjny w postaci 2-3 specjalnie opracowanych zadań poszkoleniowych. Jeśli podejmiesz wyzwanie, do czego zachęcam przekonasz się, że wykonanie tych zadań rzeczywiście bardzo podnosi efektywność przyswajania materiału szkoniowego

JEŻELI ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN SPOSÓB PROWADZENIA SZKOLENIA
ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJAMI ORGANIZACYJNYMI

Dla twojej wygody przygotowaliśmy trzy wersje realizacji szkolenia na temat wystąpień publicznych

Dlaczego warto wybrać Szkolenie Zarządzanie zespołem?

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Szkolenie w wersji jednodniowej

Najbliższy termin: 12.02.2018 r.

Gdy masz bardzo mało czasu lub masz ograniczony budżet, a jednocześnie chcesz już konkretnie zwiększyć swoją skuteczność prezentacyjną

Cena szkolenia: 1090 PLN netto

ZAMÓW SZKOLENIE

Dlaczego warto wybrać Szkolenie Zarządzanie zespołem?

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Szkolenie w wersji dwudniowej

Najbliższy termin: 12-13.02.2018 r.

Gdy chcesz poznać cały program szkolenia z wystąpień publicznych, widzisz efektywność z udziału w dwudniowym szkoleniu oraz gdy chcesz skorzystać z zadań poszkoleniowych

Cena szkolenia: 1990 PLN netto

ZAMÓW SZKOLENIE

Dlaczego warto wybrać Szkolenie Zarządzanie zespołem?

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Szkolenie w wersji trzydniowej

Najbliższy termin: 12-13.02.2018 r.

Gdy zależy Ci na maksymalnej efektywności i rozumiesz korzyści z wykorzystania cyklu szkoleniowego oraz gdy chcesz wykorzystać szkolenie do przygotowania swojego finalnego wystąpienia, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy zawodowej.

Cena szkolenia: 2790 PLN netto

ZAMÓW SZKOLENIE

A TERAZ SPÓJRZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ CAŁY PROCES ZWIĄZANY Z REALIZACJĄ SZKOLENIA Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

Badanie potrzeb szkoleniowych
Badamy w formie ankietowej (i czasami telefonicznej) oczekiwania uczestników w związku z ich udziałem w szkoleniu z wystąpień publicznych (cele, trudności, bariery)
Przesłanie materiałów szkoleniowych w formie pdf
Dajemy możliwość zapoznania się z teorią przed szkoleniem po to aby podczas szkolenia skupić się na praktycznych aspektach związanych z prowadzeniem wystąpień publicznych
Szkolenie z wystąpień publicznych w formie Poligonu Prezentacyjnego (1 dzień)
Grupa szkoleniowa max 6-7 osób, trener + konsultant (nagrywanie wystąpień i spisywanie wszystkich wniosków dotyczących skuteczności prowadzenia wystąpień publicznych - dla każdej osoby)
Szkolenie drugi dzień
z emisją filmu na temat sztuki prowadzenia wystąpień publicznych
Zadania wdrożeniowe
Do realizacji dotyczące doskonalenia swoich wystąpień publicznych / kompetencji prezentacyjnych
Raport indywidualny
Z Poligonu Prezentacyjnego + nagrania video swoich wystąpień i prezentacji
Webinar o wystąpieniach publicznych
Jego celem jest powtórzenie i utrwalenie przerobionego na szkoleniach materiału
Wystąpienia publiczne Szkolenie sprawdzające
Główny moduł szkolenia będzie polegał na przedstawieniu całej prezentacji, wystąpienia publicznego na konkretny temat, w którym wykorzystasz metody i rozwiązania jakich się nauczyłeś podczas szkoleń.
Ankieta badania efektywności
Poprosimy Cię o podzielenie się opinią na temat zmiany w skuteczności prowadzenia wystąpień publicznych i prezentacji.

Po wzięciu udziału w tym szkoleniu z wystąpień publicznych (niezależnie od wariantu) możesz dalej szlifować swoje kompetencje prezentacyjne korzystając z coachingu lub ze szkolenia indywidualnego.

To nie jest standardowe szkolenie z wystąpień publicznych, więc do udziału w nim nie zapraszamy wszystkich. A więc do kogo adresujemy to szkolenie, a do kogo nie?

Zapraszam Cię do udziału w szkoleniu jeśli:

 • Zależy Ci na praktyce i na zebraniu cennych doświadczeń prezentacyjnych,
 • jeśli lubisz uczyć się przez działanie i interakcje z innymi
 • Jeśli zależy Ci na bardzo konkretnym  poznaniu swojego potencjału – swoich silnych i słabszych stron oraz sposobów na lepsze prowadzenie wystąpień publicznych
 • Jeśli masz poczucie, że jeszcze nie wykorzystujesz pełni swoich możliwości, nie wiesz co mógłbyś poprawić ale masz taką wewnętrzną potrzebę
 • zależy Ci na wypracowaniu konkretnych efektów, chcesz po prostu skuteczniej prowadzić swoje wystąpienia publiczne
 • Jeśli wcześniej nie występowałeś, a teraz masz przed sobą konkretne wyzwanie np. wystąpienie na konferencji, prezentacje przed zarządem, ważne spotkanie z klientem i zależy Ci bardzo na szybkim i skutecznym podniesieniu swojej efektywności

Oraz dodatkowo:

 • Zarządzasz organizacją i musisz często zabierać publicznie głos na spotkaniach biznesowych, konferencjach i eventach
 • Jesteś handlowcem i prowadzisz prezentacje dla klientów
 • Jesteś menedżerem i często prowadzisz spotkania ze swoimi pracownikami i kontrahentami
 • Jeśli jesteś ekspertem technicznym i występujesz na konferencjach i spotkaniach handlowych przedstawiając konkretną merytorykę

Nie polecamy Ci tego szkolenia jeśli:

 • Zależy Ci głównie na zebraniu teorii i uporządkowaniu wiedzy z zakresu wystąpień publicznych – w takiej sytuacji polecamy kursy video, e-learning lub typowe szkolenie ze slajdami
 • Niekoniecznie masz ochotę na pracę treningową, na podjęcie pewnego wysiłku i zaangażowania w proces szlifowania swoich umiejętności prezentacyjnych,
 • Uczysz się głównie przez oglądanie i obserwację
 • Jesteś przyzwyczajony do standardowych rozwiązań szkoleniowych

Metody pracy podczas pierwszego dnia szkolenia z wystąpień publicznych

Wystąpienia publiczne szkolenia

Poligon Prezentacyjny – trenujemy swoje wystąpienia publiczne – całe i wybrane fragmenty, stosujemy ćwiczenia na budowanie siły i ekspresji w mowie ciała oraz skutecznej gestykulacji, ćwiczenia do pracy z głosem i z oddechem, ćwiczenia aktorskie i rozwojowe – na zwiększanie energii i dynamiki wystąpienia, na budzenie swojej siły i pewności siebie, ćwiczenia na neutralizowanie stresu, zmniejszanie lub zwiększanie rytmu wypowiedzi, budowanie kontaktu wzrokowego, itd.
Podczas tej intensywnej pracy wykorzystujemy formularze w formie mind map – do oceny i samooceny, nagrywamy wystąpienia, wspólnie analizujemy potencjał każdego uczestnika i dajemy sugestie rozwojowe, patrzymy na proces wystąpień z 3 perspektyw: siebie, odbiorcy i obserwatora. Nie stosujemy slajdów.

Metody pracy podczas II i III dnia szkolenia z wystąpień publicznych

Wystąpienia publiczne szkolenie

Dzień nr 2 szkolenia – wariancje prezentacyjne na zadany temat, prezentacje w duecie, emisja fragmentu filmu z wystąpieniem dwóch osób, analiza zespołowa filmu i prezentacje wniosków, zestaw ćwiczeń na aparat mowy (wargi, język, krtań, szczęka, policzki, przepona, klatka piersiowa), ćwiczenie rozgrzewki prezentacyjnej, kreowanie rozwiązań na „wzmacniacze” i wyróżniki prezentacji oraz przygotowanie strategii i struktury swojego wystąpienia, wykorzystanie wypracowanych rozwiązań w swoich prezentacjach, przedstawienie zadań wdrożeniowych.
Dzień nr 3 szkolenia – przypomnienie programu z dwóch dni szkolenia, wnioski z samodzielnej pracy, odpowiedzi na pytania, weryfikacja wykonania zadań, rozgrzewka prezentacyjna, sprawdzające wystąpienia publiczne z nagrywaniem i analizą, dodatkowe ćwiczenia, uzupełnienie materiału, zakończenie projektu szkoleniowego.
.
.

JAKI BĘDZIE PROGRAM SZKOLENIA Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

MODUŁ STARTOWY DO SZKOLENIA Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

moduł 1 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Rozpoczęcie szkolenia – poznanie się, prezentacja celu i przebiegu szkolenia
 • Drogowskaz szkolenia z wystąpień publicznych – wspólne budowanie kierunku pracy na całe szkolenie
 • Wsparcie narzędziowe i ich rola - materiały szkoleniowe, zadania wdrożeniowe, raporty indywidualne, nagrania video, formularze
 • „Błędy to wielkie chwile” – proces zmiany, proces uczenia kompetencji prezentacyjnych i ich wpływ na metodykę szkolenia

ROLA MOWY CIAŁA W WYSTĄPIENIACH PUBLICZNYCH

moduł 3 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Sprzężenie zwrotne między mową ciała, emocjami i obszarem mentalnym
 • Świadomość mowy ciała i jej rola w wystąpieniu
 • Wpływ mowy ciała na Twój wizerunek i na Twoją siłę przekazu
 • Postawa i sposoby jej wzmacniania
 • Gestykulacja – praca poszczególnych części rąk, przestrzeń wokół, znaczenie języka gestów
 • Mimika, czyli co Twoja twarz przekazuje odbiorcom wystąpienia
 • Ubiór jako przedłużenie mowy ciała

KONTAKT WZROKOWY I JEGO ROLA W WYSTĄPIENIU

moduł 5 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Typowe błędy oraz skuteczne sposoby zarządzania kontaktem wzrokowym
 • Kontakt wzrokowy jako oznaka siły / słabości
 • Budowanie relacji z wykorzystaniem kontaktu wzrokowego
 • Znaczenie kontaktu wzrokowego dla procesu przekonywania

SŁUCHANIE UCZESTNIKÓW I MONITOROWANIE ICH ZACHOWAŃ W PROCESIE PREZENTACYJNYM

moduł 7 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Cel aktywnego słuchania uczestników swojego wystąpienia
 • Czym jest monitoring i „zczytywanie” uczestników
 • Techniki aktywnego słuchania (precyzowanie, parafraza, podsumowanie, odzwierciedlenie emocji, potwierdzanie)

PYTANIA JAKO SILNE NARZĘDZIE WPŁYWU W WYSTĄPIENIACH PUBLICZNYCH

moduł 9 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Rodzaje pytań – wg odbiorcy, wg celu i efektu działania
 • Korzyści z zadawania pytań uczestnikom Twojego wystąpienia
 • Wykorzystanie pytań na różnych etapach wystąpień publicznych
 • Budowanie bazy pytań oraz trenowanie sprawności zadawania pytań

STRUKTURA I PRZEBIEG WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO

moduł 11 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Cel / cele Twojego wystąpienia publicznego
 • Twoja Strategia na całe wystąpienie jako sposób realizacji celu
 • Scenariusz A (optymalny) i scenariusz B (alternatywny)
 • techniki / metody / rozwiązania na budowanie relacji, argumentację, siłę przekonywania, prezentowanie korzyści, itd
 • proces / etapy realizacji Twojego wystąpienia publicznego
 • różne rodzaje wystąpień i ich specyfika przekazu

TRUDNE SYTUACJE I TRUDNI ODBIORCY PODCZAS TWOJEJ PREZENTACJI

moduł 12 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Mechanizm powstawania trudnych zachowań u uczestników prezentacji
 • rozwiązywanie problemu kontra profilaktyka problemu
 • Typowe błędy, czyli czego nie robić w relacji z „trudnymi” uczestnikami plus odpowiednie wskazówki reagowania
 • Metodologia skutecznego zapobiegania i neutralizowania trudnych sytuacji podczas wystąpień

SPOJRZENIE NA WYSTĄPIENIE PUBLICZNE Z PERSPEKTYWY ODBIORCY

moduł 2 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Profil odbiorcy Twojego wystąpienia
 • Uczestnik wystąpienia oraz jego oczekiwania i potrzeby / lęki i obawy
 • Sposób oceny prelegentów
 • Czynniki wpływające na zapamiętanie, na zaangażowanie uczestnika

GŁOS JAKO NIEZWYKŁY DAR W BUDOWANIU JAKOŚCI WYSTĄPIENIA

moduł 4 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Wpływ głosu na sposób odbioru prezentacji przez uczestników
 • Budowanie wizerunku prezentacyjnego za pomocą głosu
 • Parametry głosu i sposoby ich doskonalenia
 • Wpływ oddechu na jakość pracy głosu, sposoby pracy z oddechem

MMS JAKO KLUCZ DO PORAŻKI LUB DO SUKCESU TWOJEGO WYSTĄPIENIA

moduł 6 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Czym jest MMS (Mentalne Mechanizmy Sterujące) i jaką odgrywa rolę w prowadzeniu wystąpienia publicznego
 • Elementy MMS: przekonania, wartości, tożsamość i ich wpływ na efekt prezentacji
 • 4 główne obszary MMS w prowadzeniu wystąpienia publicznego: ja, odbiorcy, cel prezentacji i temat

ZARZĄDZANIE SŁOWEM W PROWADZENIU WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO

moduł 8 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • „słowa mogą ranić i zabijać”, „słowa mogą budować”, czyli siła i znaczenie słowa w prezentowaniu
 • Baza słów zakazanych w prezentacjach i baza słów polecanych
 • Mechanizm wywierania wpływu poprzez słowa
 • Komunikowanie językiem korzyści

PRZYGOTOWANIE DO WYSTĄPIENIA PUBLICZNEGO

moduł 10 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Przygotowanie w obszarze mentalnym, fizycznym, emocjonalnym
 • Przygotowanie w obszarze merytorycznym i narzędziowym
 • Przygotowanie bazy narzędzi komunikacyjnych (baza Twoich pytań do uczestników, ich pytania do ciebie, Twoje odpowiedzi, argumenty i kontrargumenty, obiekcje i odpowiedzi na obiekcje, język korzyści, itd.)
 • Opracowanie planu wystąpienia publicznego
 • Rozgrzewka przed samym „wejściem” na wystąpienie publiczne
 • Trenowanie swojego wystąpienia – mentalne, teoretyczne i praktyczne

„WZMACNIACZE PRZEKAZU”, CZYLI JAK MOŻESZ ZWIĘKSZYĆ ATRAKCYJNOŚĆ WYSTĄPIENIA

moduł 13 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Co i dlaczego ludzie zapamiętują, kiedy angażuje się ich uwaga
 • Przebieg procesów myślowych w mózgu naszego odbiorcy podczas prezentacji
 • Lewa i prawa półkula mózgu oraz specyfika ich pracy
 • Czego „oczekuje” od prezentacji lewa półkula, a czego prawa
 • proces / etapy realizacji Twojego wystąpienia publicznego
 • VAKi, czyli różne style przyswajania informacji
 • Typy osobowości uczestników prezentacji i ich różnice w oczekiwaniach co do formy przekazu
 • „Wyróżnij się albo giń” czyli pomysły na zwiększenie atrakcyjności przekazu

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

moduł 14 - szkolenie wystąpienia publiczne
 • Podsumowanie szkolenia z wystąpień publicznych
 • Recepta na skuteczne wystąpienie publiczne / prowadzenie prezentacji
 • Zadania wdrożeniowe, czyli jak będziesz pracował po szkoleniu
 • Wręczenie dyplomów ukończenia szkolenia z wystąpień publicznych

Biorąc udział w szkoleniu z wystąpień publicznych w formie Poligonu Prezentacyjnego osiągniesz wiele korzyści

 • Zwiększysz atrakcyjność przekazu oraz skuteczność w prowadzeniu wystąpień publicznych i prezentacji;
 • Osiągniesz spójność i harmonię, luz oraz swobodę i naturalność wypowiedzi;
 • Przetrenujesz wykorzystanie różnych zachowań, technik i strategii podczas wystąpienia;
 • Zwiększysz swoją pewność siebie i poczucie wartości podczas prowadzenia wystąpień publicznych;
 • Poszerzysz wiedzę na temat całego procesu prowadzenia prezentacji;
 • Uodpornisz się na trudne zachowania uczestników różnych wystąpień publicznych;
 • Poznasz oraz usuniesz ewentualne negatywne nawyki i zachowania
 • Udoskonalisz sztukę budowania relacji z uczestnikami prezentacji i ich przekonywania;
 • Poznasz swój potencjał - swoje atuty i słabości, a także sugerowany kierunek jego dalszego rozwoju oraz sposoby doskonalenia go.
 • Zbudujesz pełny wachlarza zasobów prezentacyjnych (postawy, umiejętności, zachowania, wiedza)

A teraz dosyć reklamy, chcę dać Ci trochę merytoryki związanej z doskonaleniem się w sztuce prowadzenia wystąpień publicznych

Ciekawostka na temat wystąpień publicznych
Amerykański aktor i komik Jerry Seinfeld wyraził kiedyś swoją opinie na temat wyników badań dotyczących najbardziej popularnych, najsilniejszych stresorów. Wynika z nich, że wystąpienia publiczne plasują się na pierwszym miejscu, czyli ludzi boją się ich najbardziej. Co ciekawe miejsce drugie zajmuje, uwaga - lęk przed śmiercią. Komik na swój sposób zinterpretował wyniki tych badań mówiąc, że ludzie podczas pogrzebu woleliby leżeć w trumnie niż wygłaszać mowę pogrzebową.
Techniki zmniejszenia tempa mówienia

Jeśli jesteś osobą, która mówi jak „karabin maszynowy” to wskazane jest abyś zmniejszył tempo mówienia.

Jedna z technik polega na mówieniu swojej prezentacji (lub dowolnego tekstu) robiąc równolegle i powoli duże ósemki jedną lub dwoma złączonymi rękami. Ważne jest tu świadome koncentrowanie się nie na mówieniu, lecz przede wszystkim na powolnym robieniu ósemek. Tempo mówienia ma się dostosować do tempa poruszania się rąk. Jeśli masz nawyk szybkiego mówienia to w tym ćwiczeniu prawdopodobnie będziesz przyśpieszać, tempo będzie rwane ale nie przejmuj się – ważne, żeby się skupiać i ponownie wracać do tego wolnego tempa.

Fragment materiałów szkoleniowych z wystąpień publicznych - „Jakich słów możesz używać, a jakich lepiej unikać podczas swojego wystąpienia publicznego?"

Unikaj

 • żargonu zawodowego – używając słów niezrozumiałych dla słuchaczy wprowadzasz ich w zakłopotanie i tym samym spowalniasz proces zapamiętywania
 • "akademickiego” sposobu prezentowania, zawiły, naukowy język jest często niezrozumiały, a słuchanie takiego wystąpienia jest bardzo nużące dla słuchaczy
 • dygresji, wplatanych z niezrozumiałego powodu, które utrudniają zrozumienie istoty głównego przekazu,
 • zbyt rozbudowanych i złożonych wielokrotnie zdań. Zanim słuchacze usłyszą koniec, nie pamiętają już początku, trudno im jest skojarzyć całość i wyłączają się,
 • ozdobników, które zaśmiecają wypowiedź, typu: a zatem, więc, jak gdyby, w zaistniałych okolicznościach, wydaje się jakby...
 • niejasnych komunikatów, przez które przebija niepewność np. „Może zechcą Państwo powiedzieć coś...”
 • Trybu negatywnego – sugerowania niepożądanych odczuć lub zachowań słuchaczy np. :

  • Nie chcę, aby się Państwo nudzili

  • Może tego dobrze nie wytłumaczę …

 • Strony biernej, ponieważ nie aktywuje uwagi odbiorców, wręcz odwrotnie - usypia.

Stosuj

 • wyjaśnianie nowych słów, których będziesz używać stale. Upewnij się, że słuchacze rozumieją to samo, jeśli używasz trudnego pojęcia,
 • prostotę – wielką sztuką jest mówienie o rzeczach nowych i / lub trudnych w prosty i klarowny sposób,
 • krótkie dygresje, która pojawiają się po dokończeniu ciągu logicznego, informowanie odbiorców, że właśnie wtrącasz dygresję np. Na marginesie głównego tematu wypowiedzi..., Odbiegając na chwilę od tematu...itd.
 • krótkie zdania pojedyncze – nie więcej niż 8-10 słów w zdaniu. Ułatwiasz dzięki temu sobie przekaz (jesteś bardziej skupiony), a odbiorcom komunikatu zrozumienie.
 • czystą mowę (ćwicz się w słuchaniu siebie i poproś przyjaciół, aby zwracali Ci uwagę, jakich zwrotów nadużywasz),
 • proste i krótkie wypowiedzi, na zasadzie instrukcji, wykorzystuj formę twierdzącą np. Zapraszam na 15-minutową przerwę
 • Tryb pozytywny mający na celu sugerowanie oczekiwanych rezultatów np.:
  • Na pewno zainteresuje to Państwa

  • Proszę o wyrażanie swoich uwag głośno

 • W wypowiedziach stronę czynną, która bardziej pobudza wyobraźnie odbiorców, zwiększa ich uwagę i koncentrację oraz mobilizuje do działania

Fragment raportu indywidualnego ze szkolenia wystąpienia publiczne

ATUTY

 • Masz bardzo dobry głos – dźwięczny, emocjonalny i dynamiczny
 • Mówisz w sposób wyrazisty, co powoduje, że bardzo miło się Ciebie słucha
 • Powiedziałeś na początku o celu spotkania, co ułatwia uczestnikom przyswajanie dalszych informacji
 • zbyt rozbudowanych i złożonych wielokrotnie zdań. Zanim słuchacze usłyszą koniec, nie pamiętają już początku, trudno im jest skojarzyć całość i wyłączają się,
 • Zadawałeś liczne pytania uczestnikom, co jest dużym atutem jednak na przyszłość pamiętaj aby zadawać takie pytania, jakie dadzą Tobie korzyść i abyś był gotowy odpowiednio zareagować niezależnie od tego co powie uczestnik prezentacji
 • Wykorzystujesz pozytywne emocje w swoim przekazie
 • Twoja prezentacja jest dynamiczna i energetyczna
 • Masz otwartą mowę ciała (postawa i gesty)
 • Napisałeś plan / strukturę prezentacji, co rozszerzyło zakres przekazu i jednocześnie ułatwiło zrozumienie odbiorcom

OBSZARY DO UDOSKONALENIA

 • Zwróć uwagę aby wyeliminować chodzenie po Sali - szczególnie w ważnych momentach np. gdy przedstawiasz swoje oczekiwania, gdy podajesz argumenty powinieneś stać w jednym, centralnym punkcie („punkt władzy”)
 • Praca nóg – unikaj „tanecznych kroków”, skoncentruj się na utrzymaniu większej stabilności
 • Unikaj stosowania słów nakazowych typu „musimy / musisz”, „trzeba”, czy „należy”, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko negatywnych reakcji u odbiorców
 • Gdy zaczynasz prezentację – pamiętaj o sekwencji: najpierw zajmij miejsce („punkt władzy”), potem nawiąż kontakt ze wszystkimi i wtedy zacznij mówić, gdy kończysz – sekwencja jest odwrotna
 • Z Stosuj więcej celowych i silnych pytań, tj. takich, które dadzą Ci konkretne korzyści w Twoim wystąpieniu,
 • Eliminuj słowa z przyrostkiem „-bym” (to tzw. gdybanie), dzięki czemu zbudujesz wizerunek konkretnej i pewnej siebie osoby, a Twoje wystąpienie będzie bardziej zrozumiałe i jednoznaczne,
 • Zwracaj uwagę na celową gestykulację – powinna wzmacniać Twoją wypowiedź,
 • Poszerzaj gestykulację i rozdzielaj dłonie (niech się za często nie spotykają :))
 • W tych fragmentach prezentacji gdzie chodzi o przekonywanie, perswazje, komunikowanie swoich oczekiwań bądź bardziej twardy, pewny siebie i zdecydowany (krótsze zdania, silny, mocny głos, jednoznaczne słownictwo)

Zobacz dlaczego możesz nam zaufać, czyli kto będzie prowadził szkolenie z wystąpień publicznych

Piotr Kądzielski-Zysk
prezes zarządu Biznes Edukator sp. z o.o., trener
W każdym prowadzonym przeze mnie szkoleniu łączę wiedzę biznesową z podejściem humanistycznym. Ważne jest dla mnie to, by uczestnicy przekraczali swoje bariery wewnętrzne i dążyli do usprawnienia własnego funkcjonowania. Dużą satysfakcję sprawia mi praca z osobami nastawionymi na osiąganie celów. Podczas prowadzonych szkoleń buduję partnerska atmosferę.

WIĘCEJ O MNIE

www.kadzielski-zysk.pl

Tomasz Zegarski
trener, ekspert od wystąpień publicznych i savoir-vivre
Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich sektorach jak: edukacja, prasa, motoryzacja i dyplomacja (Ambasada Polski w Szwajcarii!). Pracując w działach handlowych, HR oraz PR odpowiadał za właściwą komunikację, dress code, savoir-vivre oraz rozwój kariery zawodowej pracowników Firm.

WIĘCEJ O MNIE

Trenerzy będą wsparci przez:

 • KOORDYNATORA PROJEKTU, który odpowiada za opiekę nad całą grupą, przygotowanie szkolenia wystąpienia publiczne, organizację cateringu i logistyki oraz stały kontakt z uczestnikami
 • KONSULTANTA obecnego na szkoleniu z wystąpień publicznych, który odpowiada na notowanie wszystkich wniosków dla każdej osoby, nagrywanie kamerą video oraz opracowanie raportów indywidualnych po szkoleniu dla każdego uczestnika

NASZE DOŚWIADCZENIA Z REALIZACJI SZKOLEŃ Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH

Mieliśmy zaszczyt prowadzić projekty m.in. dla: Qpharma, Cisco, Neckermann, TaxCare, Poczta Polska, Baxter, Polonus, HP, Alphabet, Polski Instytut Dyplomacji, Bank BPS, PWC, MindShare, Kapsch, Mathriders, Polski Związek Warszawy i Mazowsza

Szkolenie Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

Jesteśmy przekonani, że Biznes Edukator Sp. z o.o. można polecić wszystkim, którym zależy na efektywnym i fachowo przeprowadzonym szkoleniu, które przyniesie firmie zamawiającej wymierne korzyści na przyszłość.

Szkolenie Sztuka prezentacji i autoprezentacji - techniki aktorskie

Wysoko cenimy jakość przeprowadzonych szkoleń oraz współpracę z firmą Biznes Edukator oraz jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów szkolenia. W związku z powyższym polecamy firmę Biznes Edukator jako profesjonalnego partnera w realizacji szkoleń.

Zobacz miejsce realizacji szkolenia

centrum-szkoleniowe-zoliborz

Biznes Edukator

Biznes Edukator

Biznes Edukator

KILKA SŁÓW O NASZYM CENTRUM SZKOLENIOWYM

Nasze Sale Szkoleniowe zlokalizowane są w doskonałym miejscu w Warszawie – tylko 10 metrów od przystanku tramwajowego Pl. Inwalidów i 8 minut od stacji metro Pl. Wilsona, możesz więc zostawić swoje auto w dogodnym dla Ciebie punkcie komunikacyjnym w Warszawie i dojechać do nas w szybki i sprawny sposób tramwajem.

Jeżeli masz jeszcze pewne wątpliwości związane z udziałem w szkoleniu z wystąpień publicznych zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań

Czy mogę zrezygnować, zmniejszyć lub zwiększyć pakiet w dowolnym czasie?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Na czym polega 30-dniowa gwarancja zwrotu?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Co się stanie w momencie, w którym zakończy się mój aktualny dostęp?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Jakie formy płatności akceptujecie?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Czy mogę otrzymać fakturę jeżeli kupuję na firmę?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Nie jestem pewien/pewna z jakiego pakietu skorzystać. Czy możecie mi pomóc?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

WYBIERZ JEDEN Z WARIANTÓW REALIZACJI SZKOLENIA Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH W FORMIE POLIGONU PREZENTACYJNEGO

WERSJA BRONZE

Szkolenie jednodniowe
Najbliższy termin szkolenia – 12.02.18

Cena 1090 PLN netto + VAT

PRZED SZKOLENIEM:

 • Badanie Twoich potrzeb w obszarze wystąpień publicznych
 • Wysłanie materiałów szkoleniowych

W TRAKCIE SZKOLENIA NR 1:

 • Drogowskaz szkolenia Wystąpienia publiczne
 • Formularz do analizy 8 obszarów skuteczności w prowadzeniu prezentacji
 • Wystąpienia publiczne - moduły treningowe
 • Recepta na skuteczne wystąpienia publiczne
 • Dyplom ukończenia „Szkolenia z wystąpień publicznych”
 • Praca Trenera i konsultanta

PO SZKOLENIU NR 1:

 • Przesłanie raportów indywidualnych wraz z nagraniami video Twoich wystąpień
 • Hot-line 3 miesiące

WERSJA SILVER

Szkolenie dwudniowe
Najbliższy termin szkolenia - 12-13.02.18

Cena 1990 PLN netto + VAT

Wszystko to co wersji nr 1 oraz

W TRAKCIE SZKOLENIA NR 2:

 • Wystąpienia publiczne - moduły treningowe
 • Film z prezentacją dwóch wystąpień publicznych
 • Analiza i wnioski z filmu
 • Recepta na skuteczne wystąpienia publiczne na koniec szkolenia
 • Plan pracy po szkoleniu (zadania wdrożeniowe)
 • Dyplom ukończenia „Szkolenia z wystąpień publicznych”

PO SZKOLENIU NR 1 i NR 2:

 • Przesłanie raportów indywidualnych wraz z nagraniami video Twoich wystąpień
 • Realizacja 2-3 zadań wdrożeniowych
 • Webinar utrwalający
 • Hot-line 3 miesiące

oraz dodatkowy BONUS
szkolenie "NOWOCZESNE TECHNIKI OSIĄGANIA CELÓW"

WERSJA GOLD

Szkolenie trzydniowe
Najbliższy termin szkolenia – 12-13.02.18

Cena 2790 PLN netto + VAT

Wszystko to co wersji nr 2 oraz

 • Badanie ankietowe przed szkoleniem nr 3

W TRAKCIE SZKOLENIA NR 3:

 • Analiza wyników samodzielnej pracy
 • Przypomnienie i utrwalenie programu szkolenia nr 1 i 2
 • Finał – całościowe wystąpienia publiczne i pełne nagrania
 • Analiza wystąpień
 • Podsumowanie szkolenia

PO SZKOLENIU NR 3:

 • Przesłanie podsumowania
 • Hot-line 3 miesiące

oraz dodatkowy BONUS
szkolenie "NOWOCZESNE TECHNIKI OSIĄGANIA CELÓW"

A dodatkowo – mam dla Ciebie bezpłatny BONUS

Do każdego szkolenia w wersji silver i gold dodajemy gratis „Szkolenie Nowoczesne techniki osiągania celów” (np. 23.02.18).

Jest to szkolenie rozwojowe, dzięki któremu będziesz mógł popracować na lepszym zaplanowaniem i wdrażaniem celów prywatnych i zawodowych. Poznasz metody na odpowiednią pracę z umysłem racjonalnym oraz zaangażowanie do tego procesu umysłu nieświadomego, który dysponuje znacznie większym potencjałem. Dzięki tej pracy Twoja skuteczność w realizacji swoich marzeń i planów znacznie wzrośnie.

 

UWAGA – masz gwarancje dotyczącą szkolenia z wystąpień publicznych

Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza jak Twoje pełne zadowolenie ze szkolenia wystąpienia publiczne, jednak dla Twojego bezpieczeństwa i spokoju chcemy zapewnić:

Jeśli uznasz, że to szkolenie nie jest dla Ciebie – wystarczy, że zgłosisz to nam do połowy pierwszego dnia szkolenia (do przerwy lunchowej) i wypełnisz krótki formularz, a zwrócimy Ci pieniądze.

Jak widzisz nic nie ryzykujesz, możesz tylko zyskać - zamów więc Szkolenie z wystąpień publicznych

i  do zobaczenia na poligonie 🙂

Interesuje Cię szkolenie z wystąpień publicznych w wersji dedykowanej?

Skontaktuj się z nami – chętnie poznamy Twoje oczekiwania i zaproponujemy korzystne rozwiązanie

 

Wybierz najlepszą formę kontaktu:

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE MAILEM

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPYTANIA SZKOLENIOWEGO

kliknij ikonę telefonu i wpisz swój numer – oddzwonimy do Ciebie w ciągu 1 min.

Lub po prostu zadzwoń – tel 22 22 82 154 lub 515 232 158

 

 

Biznes Edukator - profesjonalna firma szkoleniowa, partner w zakresie organizacji szkoleń handlowych,
szkoleń negocjacyjnych, szkoleń z zarządzania i HR, szkoleń z prezentacji i komunikacji
oraz szkoleń rozwojowych i szkoleń z budowania zespołu.

Masz pytania w sprawie szkoleń, zapytanie szkoleniowe, czy też organizujesz przetarg?

Skontaktuj się z nami – chętnie poznamy Twoje oczekiwania i zaproponujemy korzystne rozwiązanie

Wybierz najlepszą formę kontaktu:

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE SZKOLENIOWE MAILEM

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZAPYTANIA SZKOLENIOWEGO

kliknij ikonę telefonu i wpisz swój numer – oddzwonimy do Ciebie w ciągu 1 min.

Lub po prostu zadzwoń – tel 22 22 82 154 lub 515 232 158


Biznes Edukator - profesjonalna firma szkoleniowa, partner w zakresie organizacji szkoleń handlowych,
szkoleń negocjacyjnych, szkoleń z zarządzania i HR, szkoleń z prezentacji i komunikacji
oraz szkoleń rozwojowych i szkoleń z budowania zespołu.