Dlaczego warto wybrać szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach?

Dlaczego warto wybrać szkolenie Prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach | Biznes Edukator - firma szkoleniowa - Warszawa - szkolenia biznesowe, dla handlowców, menedżerów, szkolenia z negocjacji?

W trakcie szkolenia omówione zostaną problemowe zagadnienia, które w ostatnim czasie stały się przedmiotem ważnych wyroków i uchwał Sądu Najwyższego oraz wykładni urzędowej (stanowiska PIP, MPiPS i inne). szkolenie ma charakter warsztatów praktycznych, a jego celem jest wyjaśnienie kwestii wątpliwych i niejasnych. Każdy przypadek omawiany na szkoleniu poparty jest praktycznymi przykładami.

Informacje organizacyjne związane z tym szkoleniem

Termin szkolenia: Wkrótce
Miejsce szkolenia: Online
Cena szkolenia: 690 + 23% VAT
ZAMAWIAM

Kogo zapraszamy na

  • szkolenie kierowane do wszystkich osób zainteresowanych problematyką prawa pracy.

Na czym polega skuteczność szkolenia z rekrutacji i selekcji?

BADANIE POTRZEB SZKOLENIOWYCH

Przed szkoleniem przeprowadzimy badanie potrzeb szkoleniowych w formie ankietowej – poprosimy Cię o podanie swoich oczekiwań, wszystko po to aby szkolenie Prawo pracy w małych – średnich przedsiębiorstwach przyniosło oczekiwany przez Ciebie efekt.
PROGRAM SZKOLENIA

szkolenie jest bardzo praktyczne i realizowane w aktywny sposób (casy, ćwiczenia, gry, zadania i mini wykłady). Zobacz poniżej opis szczegółów szkolenia Prawo pracy w małych – średnich przedsiębiorstwach.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Materiały szkoleniowe to nie tylko slajdy. Zawierają kilkadziesiąt stron tekstu z opisem merytoryki dotyczącej szkolenia Prawo pracy w małych – średnich przedsiębiorstwach, a drukowane są w formie poręcznego poradnika.
TRENER PRAKTYK

szkolenie Prawo pracy w małych – średnich przedsiębiorstwach poprowadzi trener z dużym doświadczeniem szkoleniowym i biznesowym, zawsze praktyk. Zobacz trenerów prowadzących szkolenia.
HOT-LINE

HOT-LINE

Przez 3 miesiące od zakończenia szkolenia będziesz objęty wsparciem – możesz do nas dzwonić i mailować zadając pytania związane ze szkoleniem Prawo pracy w małych – średnich przedsiębiorstwach.
MIEJSCE SZKOLENIA

Wszystkie nasze szkolenia otwarte odbywają się w naszym Centrum Szkoleniowym na Pl. Inwalidów 10 w Warszawie – 6 klimatycznych sal szkoleniowych z pełnym wyposażeniem, bogaty serwis kawowy i obiad w żoliborskiej restauracji Żywiciel.

Forma prowadzenia szkolenia prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach

szkolenie z prawa pracy w małych – średnich przedsiębiorstwach prowadzone jest w formie wykładu i warsztatu. Działamy zgodnie z sentencją Konfucjusza:
„Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem”.
W szkoleniu wykorzystujemy różne formy aktywności edukacyjnej jak ćwiczenia w zespołach, w parach, dyskusje, moderacje, symulacje, casy przeplatane mini wykładami. Największą wartością w szkoleniu są symulacje prowadzone na praktycznych przykładach.

Program szkolenia prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach

NAWIĄZYWANIE STOSUNKU PRACY

moduł 1  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Pojęcie, przedmiot i źródła prawa pracy;
  • Stosunek pracy a stosunki cywilnoprawne;
  • Nawiązanie stosunku pracy, rodzaje umów o pracę, pozaumowne stosunki pracy;
  • Obowiązki związane z nawiązaniem stosunku pracy;

ELASTYCZNE I SPECYFICZNE FORMY ZATRUDNIENIA

moduł 2  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Elastyczne formy pracy;
  • Specyficzne formy pracy;
  • Samozatrudnienie i praca nakładcza;

USTANIE I ZMIANA STOSUNKU PRACY

moduł 3  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Porozumienie stron, rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem, rozwiązanie umowy terminowej;
  • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia;
  • Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników (zwolnienia grupowe);
  • Wygaśnięcie umowy o pracę oraz zmiana treści stosunku pracy;

OBOWIĄZKI I ODPOWIEDZIALNOŚĆ STRON STOSUNKU PRACY

moduł 4  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Obowiązki pracodawcy i pracownika;
  • Odpowiedzialność pracodawcy za wykroczenia przeciwko prawom pracownika;
  • Odpowiedzialność pracownika za naruszenie obowiązków;
  • Zakaz dyskryminacji oraz ochrona przed mobbingiem;

WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ

moduł 5  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  •  Charakterystyka i zasady ustalania wynagrodzenia za pracę;
  • Ochrona wynagrodzenia oraz ochrona roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy;
  • Inne świadczenia związane z pracą;

CZAS PRACY I URLOPY

moduł 6  szkolenie z prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Pojęcie czasu pracy oraz wymiar, normy, rodzaje czasu pracy;
  • Sposoby realizacji podstawowego czasu pracy oraz okresy odpoczynku;
  • Praca w godzinach nadliczbowych, praca w nocy, praca w niedziele i święta;
  • Urlopy wypoczynkowe;
  • Pozostałe urlopy i zwolnienia od pracy;

OCHRONA PRACY

moduł 7  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Powszechna ochrona pracy oraz profilaktyczna ochrona zdrowia;
  • Ubezpieczenie z tytułu wypadków przy pracy i choroby zawodowej;
  • Szczególna ochrona pracy kobiet;
  • Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem;
  • Szczególna ochrona młodocianych;

SPORY WYNIKAJĄCE ZE STOSUNKU PRACY

moduł 8  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Spory zbiorowe;
  • Roszczenia stron w związku z wadliwym ustaniem stosunku pracy;
  • Spory indywidualne – rozstrzyganie sporów w postępowaniu pojednawczym i postępowaniu sądowym;

podsumowanie i zakończenie szkolenia prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach

moduł  9  szkolenie prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach
  • Przypomnienie i utrwalenie całości materiału zrealizowanego podczas szkolenia;
  • Odpowiedzi na dodatkowe pytania;
  • Sugestie dotyczące dalszych działań poszkoleniowych;
  • Wypełnienie ankiet oceniających szkolenie;
  • Wręczenie dyplomów ukończenia szkolenia z prawa pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Jako uczestnik naszego szkolenia otrzymasz:

  • przed szkoleniem - ankietę do badania potrzeb szkoleniowych
  • materiały szkoleniowe
  • udział w szkoleniu (bez zakwaterowania)
  • lunch oraz serwis kawowy podczas całego szkolenia (w przypadku szkolenia stacjonarnego)
  • dyplom ukończenia szkolenie Prawo pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach

* w przypadku szkoleń online materiały przesyłane są w formie elektronicznej,

Jak widzisz jest wiele korzyści związanych z udziałem w szkoleniu, a więc

ZAMÓW SZKOLENIE

Kto już sprawdził skuteczność tego szkolenia?

szkolenie poprowadzi jeden z poniższych trenerów

Katarzyna Skwierczyńska